Порівняльний аналіз виробників стрічкопилкових верстатів. Діапазон пиляння до 300 мм.

В даний час на українському ринку в тій чи іншій мірі представлені п’ятнадцять – двадцять виробників стрічкопилкових верстатів.

Більшість пропонованого на ринку дешевого стрічкового устаткування – італійської, чеської, болгарської, турецької, тайванського виробництва мають у своїй основі застарілі конструкції кінця 60-х ÷ 70-х років минулого століття і являють собою верстати, не призначені для рішення виробничих задач.

Визнані лідери у виробництві стрічкового устаткування по праву є станкостроітелі Німеччини і Японії, такі як KASTO, BEHRINGER, KALTENBACH, MEBA і AMADA.

У всіх виробників стрічкового устаткування для відрізання заготовок діаметром до 260 мм, застосовуються в більшості випадків верстати консольної конструкції – верстати з пильної рамою закріпленої на шарнірі. Опускання пільной рами в залежності від виготовлення здійснюється під власною вагою або за рахунок м’язового зусилля робітника.

Верстати даної конструкції дуже примхливі в експлуатації, ненадійні і вимагають високої кваліфікації обслуговуючого персоналу і частих регламентних робіт.

Консольна конструкція верстата і опускання пільной рами під власною вагою призводить до вібрації полотна під час різання і різко знижує термін служби дорогої стрічкової пилки.

У свою чергу вітчизняний виробник стрічкопилкових верстатів «Верстатотехмаш» р. Суми виробляє стрічкопильний верстат, значно поступається за своїми характеристиками нашому верстата PROMETEY моделі Р-А 280:

ПОРІВНЯННЯ СЛП з PROMETEY
Модель СЛП – 8530 PROMETEY P-A 280
Діапазон обробки Ø 20-300 мм (□ 300х300) Ø 5-280 мм (□ 280х320)
Точність позиціонування ±0,25 мм ±0,1 мм
Паралельність реза 1-0.2 мм на 100 мм довжини 0,1 мм на 100 мм довжини
Шорсткість поверхні 12,5 Ra (Rz 80 – 100) Rz 40
Потужність приводу 4,0 кВт 2,2 кВт
Кут нахилу пили по відношенню до робочого столу 00 20

 

У сумського верстата через відсутність нахилу пили по відношенню до робочого столу, пила при врізання в заготовку несе значну ударну навантаження, що призводить до передчасному зносу і виходу з ладу.

Крім того, необхідно врахувати, що верстати «Верстатотехмаш» м. Київ Суми не пристосовані для пиляння сталей і сплавів, що важко обробляються. На них з більшого можна пиляти лише конструкційні сталі через застосування приводу з відсутністю високого моменту, що крутить, на малих швидкостях різання, на яких відбувається різання важкооброблюваних матеріалів. Ще більшою мірою він не пристосований для пиляння важкооброблюваних матеріалів пакетом. Доромі того, використання даних верстатів неможливо із-за не забезпечення їх сталої роботи, високому витраті стрічкових пив, недостатньої жорсткості конструкції, великим енергоспоживання і відповідно високу вартість одного різу.

Обладнання закордонного виробництва таких виробників як:

– Італія: FMB, Anbaz, FEMI;

– Туреччина: UZAY MAKINA, BEKAMAK, IMAS MAKINA;

– Чехія: PILOUS, Bomar;

– Болгарія: SILOMA;

– Тайвань: EVERISING, WAY TRAIN.

через нежорстку конструкцію через 3-4 роки при інтенсивній експлуатації виходить з ладу і навіть при порівняно низькій ціні мають високі експлуатаційні витрати, у зв’язку з чим вартість одного різу перевищує всі економічно обґрунтовані норми, про що Ви можете переконатися на багатьох наших українських підприємствах.

З фірм, що заслуговують на увагу, постачальників:

– Німеччина: KASTO, BEHRINGER, KALTENBACH, MEBA;

– Японія: AMADA.

Але що робити з непомірно високою ціною верстатів цього сегменту? У той час коли українська промисловість умов жорсткої конкуренції критично потребує сучасного верстатного обладнання з прийнятною ціною, для забезпечення своєї конкурентоспроможності та коротким терміном окупності інвестицій у власну модернізацію.

Вирішуючи це завдання ми пішли шляхом активного просування міжнародного досвіду кооперації. Результатом цього став проект PROMETEY. Завдяки якому стало можливим запропонувати Вашій увазі стрічкові станки нашої серії P-A, P-S і P-AA. Розробляючи верстати даних моделей ми постаралися внести до їхньої конструкції всі кращі досягнення німецьких та японських верстатобудівників стрічково-пильної галузі. При цьому досягли значної переваги в ціновій доступності.

 

Наприклад, наш верстат P-A 280 виконаний у двоколонному виконанні з переміщенням пильної рами по призматичним напрямним з використанням прецизійних лінійних підшипників кочення. Це забезпечує максимально сприятливі режими різання та збільшує стійкість біметалічних стрічкових пилок більш ніж в 1,5-2 рази в порівнянні з консольними верстатами.

Верстат має підвищену жорсткість, на ньому конструктивно передбачена відрізка заготовок з високолегованих сталей, титану та титанових сплавів. Якість складання верстата відповідає Європейським нормам з машинобудування CE-Norm 89/289.